Tonick Tonick
1157
BLOG

100 lat największej konfabulacji w dziedzinie fizyki

Tonick Tonick Technologie Obserwuj notkę 110

Piszę oczywiście o teorii względności . Teorii przemilczeń, przekłamań i niedouczeń.

Dlaczego mam tak złe zdanie o tej teorii.

Sprawa jest banalna. Aby najprościej zrozumieć moje zastrzeżenia, proponuję zapoznać się z opisem doświadczenia Michelsona Morleya mającego jakoby potwierdzać konfabulacje Einsteina.

A następnie odpowiedzieć na 3 prościutkie pytania na pozioomie licealisty czy nawet gimnazjalisty z którymi nie mogą się uporać znamienici profesowie z dziedziny fizyki.

Pytanie 1

jeśli poruszam się po torze prostolinijnym, a wysyłam promień światła czy też obiekt pod pewnym kątem do swojego ruchu to

a) jeśli jest to kąt prosty, to oddalony obiekt lub promień będę widział na prostopadłej przecinającej mój tor ruchu w miejscu gdzie jestem, czy też z powodu czasu obserwacji potrzebnego na dotarcie do mnie medium obserwacji (światła) zobaczę obiekt czy promień ZA sobą.

Jeśli już się zgodzimy że ZA sobą, to pytanie

b) aby widzieć obiekt (wiązkę światła) na prostej prostopadłej niezależnie od odległości w jakiej się on od nas znajduje czy w rzeczywistości obiekt (promień) musi być na prostej prostopadłej zlokalizowanej przedemną, w takiej odległości od mojego toru ruchu która zapewni nasze spotkanie na moim torze ruchu po skończonym czasie.

c) czy jeśli ciągle mimo mojego ruchu dociera do mnie promień prostopadły, prawdą jest że musi on być wysyłany z zwierciadła znajdującego się na prostopadłej do mojego toru, która to prostopadła jest przedemną, w odległości L'= L*V/C   L odległość zwierciadeł C - prędkość światła V- prędkość ruchu interferometru L'= L*V/C

 

A jeśli to wszystko prawda to proponuję sobie narysować tory ruchu, i sprawdzić że obie drogi - prostopadła i wzdłuż toru ruchu mają tą samą długość. A światło na nich porusza się z różną prędkością w zależności od medium względem jakiego je obserwujemy.

Co całkowicie przeczy poprawności teorii względności.

Światło bowiem w kierunku "Poziomym porusza się po po 2 bokach trójkąta prostokątnego, przynajmniej jeśli ma to być zgodne z opisem doświadczenia, a nie równoramiennego jak to sugerują ludzie nie mający pojęcia o fizyce. Fizycy często zapominają o błędach statystycznych metody. A nie widząc ich wysnuwają najdziwniejsze fantasmagorie. Naprzykład mylą dyletanctwo z dyletacją.

 

Znalezione obrazy dla zapytania teoria względności

tak często przedstawia się tor ruchu fali świetlnej dla obserwatora ruchomego jako niebieski a nieruchomego jako czerwony. To zbyt duże uproszczenie całkowicie przekłamujące wyniki doświadczenia, a w istocie niszczące jakąkolwiek celowość dalszych obliczeń. Powie to każdy dokładny i zdolny inżynier, choć fizycy są na to zbyt gnuśni.

100 lat największej konfabulacji w dziedzinie fizyki

100 lat największej konfabulacji w dziedzinie fizykiEistein w sprawie doświadczenia MM twierdził że droga "prostopadła" musiała być 2L[sqrt(c^2+V^2)]/C
gdzie L długość ramion interferometru C prędkość światła a V prędkość interferometru, a
(patrz rysunek na kartce w kratkę nad tekstem) oto moja od
powiedź
że jest równa sqrt{[L*C/(C-V) - L*C/(C+V)] + L^2} +L= L pierwiastek z [(1+ 2V^2/(C^2-V^2)]+ L, czyli tyle L(C^2+V^2+C^2-V^2)/(C^3-V^2) =2LC^2/(C^2-V^2)
samo co droga "pozioma" L[( C/C-V) +(C/C+V)] =2L C^2/C^2-V^2- zgodna z kierunkiem ruchu interferometru.

Zapewne oceniając amplitudę fali wysyłanej z ruchomego obiekltu, daje się zauważyć lecąc torem równoległym zkłucenie amplitudy fali polegające na przesunięciu wierzchołka fali wywołane tym że fala taka w istocie niee była wysłana z jednego punktu lecz jest wysyłana z różnych kolejnych punktów które wprost matematycznie wynikają z miejsca emisji w czasie. Jeśli komuś zechce się dokładniej poszperać zapewne znajdzie informacje na ten temat.  Dla uproszczenia i zobrazowania tego zjawiska fala na rysunku niższym podpisanym rys nr2 jest złożona z odcinków o skończonej długości - jak kto chce kwantów fali. ;)  Dla fizyków powinno to być prościej zrozumiałe.

 

100 lat największej konfabulacji w dziedzinie fizyki

 

Znalezione obrazy dla zapytania Dopler

Dopler zmiana długości fali zależna od ruchu emitera.

Tonick
O mnie Tonick

Kliknij Quo vadis Ziemio? Jak studiować W hołdzie Powstaniu - Notka ukryta przez redakcję salon24 pływam jedynie pod prąd

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie