karlin karlin
1193

Singapur - Jeden set, Caro i Aga w półfinale

karlin karlin Rozmaitości Obserwuj notkę 47

W meczu z Marią Szarapową (5:7, 7:6, 2:6) zabrakło tego, czego ostatnio zwykle Agnieszce brakuje. Tak już się bowiem składa, że szczęście zazwyczaj sprzyja lepiej przygotowanym, i to pod każdym względem.

Ale za wyciągnięcie w drugim secie zwycięstwa ze stanu 1:5, po obronie wielu piłek meczowych - czapki krakuski z głów. Bo, jak się w końcu okazało, ten set zadecydował nie tylko o tym, że Szarapowa odpadła z turnieju, ale i otworzył szansę na to, aby Agnieszka zagrała w półfinale.

W trzecim secie było już tak, jak przy tegorocznej formie fizycznej u Agi być musiało. Mimo tego, że Szarapowa grała o pietruszkę.

No i w takiej sytuacji wszystko, czyli między innymi los dalszej gry Agnieszki w Singapurze, zawisło na włosku. A właściwie na pewnym blond warkoczu. I okazało się, że to jest miejsce, na którym można spokojnie zawiesić nie tylko oko.

Karolina gra w tym turnieju znakomicie. ale w spotkaniu z Petra Kvitovą zagrała po prostu fenomenalnie. Jakby się dwie przyjaciółki założyły, że da Agnieszce ten półfinał. A Petra, z jej huśtawką formy, trochę im w tym pomogła.

Po zwycięstwie Karolci 6:2, 6:3 (w identycznym stosunku pokonała Petrę Agnieszka) Caro urasta do rangi jednej z głównych faworytek turnieju, a Agnieszka melduje się w ten, przyznajmy, dość skomplikowany sposób, w półfinale.

Natomiast Grupa Biała w WTA Finals kończy swoje rozgrywki w stylu, który nas i bardzo ostro grających hazardzistów po prostu zachwyca. Bo gdyby ktoś takie wyniki przewidział jeszcze dwa tygodnie, tydzień temu, wygrałby fortunę.

Co dalej? Karolina, co już widać, będzie grała o wszystko. A nam pozostaje wierzyć, że Agnieszka zachowała jeszcze trochę siły, i w półfinale, w którym na pomoc przyjaciółki już nie będzie można liczyć, pokaże nam po prostu dobry tenis i taką walkę, jak w drugim secie z Marią.

No i na zakończenie warto chyba powtórzyć z nadzieją. Oby ta dziewczyna zauważyła, że jest za blisko czegoś naprawdę wielkiego, żeby się zadowolić tym, co już ma.