Józef Krawczyk znany suwalski lekarz,  internista, lekarz medycyny rodzinnej i reumatolog nie żyje.

     Zmarł 7.04. 2013 roku w suwalskim szpitalu w wieku 76 lat. Do ostatnich dni swojej aktywności zawodowej oddany chorym i przez nich ceniony. Życzliwy młodszym kolegom po fachu , wspierający wiedzą i doświadczeniem.

       W 1975 roku,  kiedy doszło do reorganizacji służby zdrowia w Suwałkach i powstał Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera został jego dyrektorem .Następnie pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Suwałkach i był szczególnie zaangażowany w budowę nowego szpitala na" Północy" . Szpital ten nowoczesny i wielooddziałowy był marzeniem wszystkich mieszkańców Suwalszczyzny. Były wtedy dosyć trudne czasy do prowadzenia takich dużych inwestycji. Trwały latami i wciąż  przeciągały się .

       Dr Józef Krawczyk wielokrotnie przemierzał drogę z Suwałk do Warszawy , żeby budowa szła do przodu, aby pozyskać środki finansowe , przydziały materiałów , sprzętu .  Pamiętamy to wszyscy i jesteśmy mu wdzięczni.

        Szpital ten oddany do użytku w 1985 roku   zawsze był  chlubą miasta i nieistniejącego już województwa suwalskiego. Był wówczas największym zakładem pracy w mieście i na północ od Białegostoku, zatrudniając  1600. pracowników.

       Obecnie wciąż posiada rangę wielospecjalistycznego szpitala wojewódzkiego , załoga zmalała ponad dwukrotnie, oddziały niektóre zamknięto,  niektóre pozostają w formie rachitycznej, ale także  rozwinęły się inne zgodnie z  zachorowalnością społeczeństwa . Niektóre nowoczesne procedury inwazyjne, takie jak kardiologia, rozwinęły się jednak w pobliskim Augustowie. 

       Żegnając dr Józefa Krawczyka mamy świadomość, że odchodzi od nas wieloletni i wytrwały pasjonat rozwoju medycyny na Suwalszczyźnie.