Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
617
BLOG

Geniusze muszą poczekać ! i słów kilka o Smoleńsku

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Pan Profesor Chris Krzysztof Cieszewski gdyby chciał się znaleźć wśród członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk, albo jeszcze lepiej Członkiem Rzeczywistym PAN, musi poczekać.

"ŚNIEG SMOLEŃSKI TO COŚ LUDZKĄ RĘKĄ UCZYNIONE"

Jak również inni naukowcy, których odkrycia mają wartość ponadczasową.

Jego odkrycie o fundamentalnym znaczeniu dla odkrycia PRAWDY o tragedii narodowej z dnia 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku nie ma wg Kolegium PAN tej wagi naukowej.

ŚNIEG SMOLEŃSKI KRYJĄCY NAJWIĘKSZE SZCZĄTKI TU154M LEŻAŁ PRZED 10 KWIETNIA 2010 ROKU.

Grzegorz Braun, San Jose, Kalifornia, pytanie 5

Opublikowany 02.03.2016

Spotkanie z Polonią w San Jose, Kalifornia, pytania - seria 5

Łatwiej wymienić państwa, które nie przyłożyły ręki do Smoleńska, niż te, które wspomagały zbrodniarzy z byłych służb.
 
Żeby się domyślić, kto "uczestniczył" - pośrednio i/lub bezpośrednio - w tragedii smoleńskiej, wystarczy dzisiaj posłuchać.., w mediach których państw pojawiają się negatywne wypowiedzi o rządzie PiS. Założę się, że służby tych pastw - jeśli nie uczestniczyły, to - wiedziały o szykowanym zamachu na polskiego prezydenta i ówczesną opozycję cywilną i wojskową.

MIMO, ŻE GWAŁTOWNIE STOPNIAŁ NA DZIEŃ 10 KWIETNIA 2010 ROKU NIE POZOSTAWIŁ PO SOBIE MOKREJ PLAMY W GRUNCIE.

...

Akcja strażaków smoleńskich polewając wodą wrak "samaliota TU154" zrealizowała "błotko smoleńskie" w ktorym jakoby utytłał się Sławomir Wiśniewski vel Sliwinski.

Mimo zatrzymania przez FSB Wiśniewskiego, po zakończeniu przez niego dzieła, "mamusia" dotarła do niego z nową taką samą kurteczką i czystymi butkami o skarpatkch nie zapominając.

Na płycie lotniska cały przejęty opowiadał jak to FSB go zatrzymała, a mogła nawet i Makarowa (czytaj spluwę GUN) przyłożyć do skroni.

Cały film - Katastrofa w Smoleńsku 10 kwietnia - Sławomir Wiśniewski

Przesłany 16.04.2010

Cały film, który został nagrany zaraz po katastrofie przez montażystę TVP Sławomira Wiśniewskiego. W sieci można znaleźć pocięty kawałek filmu.

Co do cholery! Dlaczego film Wiśniewskiego tak szybko był pokazany w Rossija24? Hmmmm... zaczynam wątpić w Wiśniewskiego. To raczej fil nakręcony przez Rosjan i przekazany Polaczkowi, bo inaczej nie nada!!! Wyjaśnijcie mi to, czy ten film rzeczywiście ył tak szybko w rosyjskiej TV?

Cały film - Katastrofa w Smoleńsku 10 kwietnia - Sławomir ...

https://www.youtube.com/watch?v=-kzDds7q3Xk
16.04.2010 - Przesłany przez: EquoPL

Cały film, który został nagrany zaraz po katastrofie przez montażystę TVP Sławomira Wiśniewskiego. W ...

 

Dzielna MAMUSIA !

Autor filmu ze Smoleńska zeznaje...

https://www.youtube.com/watch?v=BP3lInh8yrg

Przesłany 26.02.2011

Sławomir Wiśniewski opowiada...

Byliśmy wtedy na kolanach tygodniami, miesiącami, jeszcze ziemia się nie uleżala na ostaniej mogile smoleńskiej. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie stał KRZYŻ. WOLĄ PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO MIAŁ ZNIKNĄĆ

 

Przesłany 06.05.2010

Wystąpienie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz Bente Kahan z Fundacji Bente Kahan podczas uroczystości otwarcia synagogi Pod Białym Bocianem. 6.05.2010 Wrocław

 

Otwarcie Synagogi pod Białym Bocianem - przemówienia

 

>>>

SMOLEŃSK- jedyny polski film z miejsca katastrofy- pełna ...

https://www.wykop.pl/.../smolensk-jedyny-polski-film-z-miejsca-katastro...
22.02.2011 - Jedyny polski dziennikarz, który dostał się na teren katastrofy z kamerą właśnie wrzucił na YT swój film. Warto przypomnieć, że Wiśniewski ...

Montażysta TVP: Nikt do mnie nie strzelał, mgła była ...

wyborcza.pl/1,76842,9160343,Montazysta_TVP__Nikt_do_mnie_nie_strz...

24.02.2011 - Miała być sensacja - nowy film z miejsca katastrofy smoleńskiej. ... Sławomir Wiśniewski, montażysta z TVP, który jako pierwszy przybiegł na ...

 

Makarov pistol

 

Sławomir Wiśniewski | Smolensk-2010.pl

smolensk-2010.pl/tag/slawomir-wisniewski
Nieznany film ze Smoleńska zobaczą wkrótce posłowie Dotychczas nieznane materiały filmowe z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem mają ...

Posłowie obejrzeli filmy ze Smoleńska. "To inny obraz ...

www.polskieradio.pl/.../318002,Poslowie-obejrzeli-filmy-ze-Smolenska-...
24.02.2011 - Wiśniewski powiedział, że był na miejscu katastrofy około godziny 8.49. Wtedy, według niego, interwencję podjęła straż pożarna. Jak mówił ... <<<

...

Wracając do TEMATU wybitnych polskich naukowców, ktorych liczba w korporacji jako członków korespondentow i członków rzeczywistych jest ściśle zdefiniowana to magiczna liczba 350 osób.

O dziwo w takim gronie jak do tej pory, nie było takich badaczy w szerokim spektrum dyscyplin naukowych, którzy tak wnikliwie i odważnie z narażeniem reputacji a może i życia podjęli by TEMAT SMOLEŃSKI jako temat kluczowy dla suwerenności Najjaśniej Rzeczypospolitej.

Trudno się dziwić, jeśli ta korporacja zawsze od momentu jej powstania w ponurym okresie stalinowskim w roku 1951 służyla władzy komunistów, lewaków a także tzw. władzy ludowej w czasach PRL.

Czy coś tam się zmieniło, chyba nie.

Skoro wykazuje taki zachowaczy charakter dla DOBRA członków PAN-u.

Polska Akademia Nauk (PAN) – państwowa instytucja naukowa realizująca działania służące rozwojowi, promocji, integracji i upowszechnianiu nauki oraz przyczyniające się do rozwoju edukacji i wzbogacania kultury narodowej. Akademia realizuje swoje cele w ramach korporacji uczonych oraz poprzez sieć instytutów i jednostek naukowych, prowadzących badania na możliwie najwyższym poziomie naukowym[1].

 

image

Historia PAN[edytuj]

Utworzenie Polskiej Akademii Nauk było związane z postanowieniami, które zapadły na I Kongresie Nauki Polskiej w roku 1951 i połączone było z likwidacjąPolskiej Akademii Umiejętności oraz Towarzystwa Naukowego Warszawskiego[2]. Stworzenie tego rodzaju instytucji miało ułatwić władzom politycznym kontakt ze środowiskiem naukowym oraz zapewniać sobie jego wsparcie, przy jednoczesnej kontroli tego środowiska. Miało ponadto ułatwić finansowanie badań naukowych i koncentrowanie ich wokół problemów uznanych za najważniejsze dla państwa, w czym istotną rolę odgrywały zmiany zachodzące w organizacji nauki w krajach zachodnich w związku z powojenną rewolucją naukowo-techniczną[3]. Polska Akademia Nauk została powołana ustawą o PAN z 30 października 1951[4]. Początkowo była tylko korporacją uczonych, jednak w 1960 roku została przekształcona w rządową instytucję centralną, sprawującą ogólną pieczę nad nauką w Polsce i zarządzającą siecią instytutów. W 1990 roku PAN straciła status instytucji rządowej, stając się ponownie zarówno korporacją uczonych, jak i siecią instytutów[3].

Struktura Polskiej Akademii Nauk[edytuj]

Polska Akademia Nauk jako korporacja uczonych i jako sieć instytutów naukowych zorganizowana jest w strukturę:

  • wydziałów grupujących poszczególne dyscypliny nauki
  • oddziałów regionalnych (główna siedziba PAN mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie)
  • komitetów naukowych, problemowych i narodowych – powiązanych tematycznie z wydziałami
  • sieć jednostek naukowych – działających w ramach wydziałów, pozawydziałowych i pomocniczych
  • instytutów międzynarodowych oraz stacji naukowych za granicą
  • kancelarii PAN oraz innych jednostek organizacyjnych.

Organy Naczelne PAN[edytuj]

Organami naczelnymi Akademii są kolegialnie Zgromadzenie Ogólne i Prezydium Akademii oraz jednoosobowo Prezes oraz Kanclerz.

Najwyższym organem Akademii jest jej Zgromadzenie Ogólne, które tworzą wszyscy członkowie krajowi (członkowie rzeczywiści i członkowie korespondenci). Zgromadzenie Ogólne wyznacza główne kierunki działań Akademii oraz sprawuje nadzór nad całokształtem jej działalności. Zgromadzenie Ogólne decyduje między innymi o przyjmowaniu nowych członków. Uchwały Zgromadzenia są wiążące dla innych organów Akademii. Sesje Zgromadzenia Ogólnego odbywają się co najmniej dwa razy w roku[1].

Zgromadzeniu Ogólnemu przewodniczy Prezes Akademii. Jest on wybierany spośród członków Akademii przez Zgromadzenie Ogólne na czteroletnie kadencje (nie więcej niż dwie). Zgromadzenie Ogólne wybiera również wiceprezesów, w liczbie od trzech do pięciu, których kandydatury zgłasza Prezes[5].

Prezydium Akademii stanowią: Prezes, Wiceprezesi, przedstawiciele Wydziałów, prezesi Oddziałów regionalnych, przewodniczący rad kuratorów działających w ramach Wydziałów, przedstawiciel dyrektorów Jednostek naukowych oraz Kanclerz.

image

Władze PAN[edytuj]

Skład Prezydium Polskiej Akademii Nauk w kadencji 2015–2018[6]:

W przeszłości funkcję Prezesa Polskiej Akademii Nauk sprawowali:

  1. Jan Bohdan Dembowski (1952–1956)
  2. Tadeusz Kotarbiński (1957–1962)
  3. Janusz Groszkowski (1962–1971)
  4. Włodzimierz Trzebiatowski (1971–1977)
  5. Witold Nowacki (1977–1980)
  6. Aleksander Gieysztor (1980–1983)
  7. Jan Karol Kostrzewski (1984–1990)
  8. Aleksander Gieysztor (1990–1992)
  9. Leszek Kuźnicki (1993–1998)
  10. Mirosław Mossakowski (1999–2001)
  11. p.o. prezesa Jerzy Kołodziejczak (2002–2003)
  12. Andrzej Legocki (2003–2006)
  13. Michał Kleiber (2007–2014)[7]

PAN jako korporacja uczonych[edytuj]

PAN skupia w swoim składzie najwybitniejszych polskich i zagranicznych uczonych. Członkowie krajowi dzielą się na członków rzeczywistych oraz członków korespondentów. Łączna liczba członków krajowych jest ograniczona do 350 osób.

Członkostwo w korporacji jest dożywotnie. Prawo zgłaszania kandydatów na członków korespondentów mają członkowie rzeczywiści oraz rady naukowe uczelni wyższych i instytutów PAN. Członkowie rzeczywiści są, w miarę zwalniania miejsc, wybierani spośród członków korespondentów przez wszystkich członków rzeczywistych.

Członkowie krajowi tworzą Zgromadzenie Ogólne Akademii stanowiące jej najważniejszy organ kolegialny. Członkowie, którzy ukończyli 70 rok życia otrzymują status członka-seniora i tracą bierne prawo wyborcze[1]. Przy podejmowaniu uchwał Zgromadzenia wymagane quorum ustalane jest na podstawie liczby członków którzy nie przekroczyli 75 roku życia[8].

Wydziały PAN[edytuj]

Uczeni realizują swoją działalność w PAN poprzez strukturę wydziałową. Zgodnie ze Statutem Akademii funkcjonują następujące Wydziały:

  • Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych
  • Wydział II Nauk Biologicznych i Rolniczych
  • Wydział III Nauk Ścisłych i Nauk o Ziemi
  • Wydział IV Nauk Technicznych
  • Wydział V Nauk Medycznych

Członkowie Akademii deklarują przynależność do wydziału z chwilą przyjęcia w poczet członków (deklaracja może być również wymagana w przypadku zmiany struktury organizacyjnej wydziałów). Przynależność członka Akademii do danego wydziału może być zmieniona na jego wniosek, za zgodą Zgromadzenia Ogólnego.

Pracą wydziału kieruje dziekan powoływany przez Prezesa PAN. Wydział może być podzielony na sekcje. W ramach wydziału mogą być tworzone także pomocnicze komisje lub zespoły doradcze. Organem kolegialnym wydziału jest zebranie plenarne.

W ramach wydziałów funkcjonują również jako ciała kolegialne rady kuratorów. Ich zadaniem jest nadzór nad działalnością instytutów i jednostek naukowych PAN, przeprowadza ich okresową ocenę, podejmuje działania dotyczące reorganizacji struktur jednostek naukowych oraz przeprowadza konkursy na stanowiska dyrektorów jednostek naukowych.

W ramach wydziałów funkcjonują komitety naukowe. Komitety są samorządną reprezentacją dyscypliny lub pokrewnych dyscyplin naukowych służącą integrowaniu uczonych z całego kraju. Organami kierującymi pracami komitetu są przewodniczący komitetu oraz prezydium komitetu. Komitety tworzy i o zasadności ich funkcjonowania decyduje Zgromadzenie Ogólne PAN. Podstawą do utworzenia komitetu naukowego jest odpowiedni stopień rozwoju dyscypliny naukowej lub dyscyplin pokrewnych oraz potrzeba reprezentacji i integracji środowiska naukowego. Oceny pracy komitetów dokonuje rada kuratorów danego wydziału[5].

 
Przesłanie do Ministra Obrony Narodowej:
ekspansja kontrolowana ?
 

https://www.youtube.com/watch?v=ibKLsOyX3RQ

Grzegorz Braun, Martinez, Kalifornia, część 13

Opublikowany 04.03.2016

Description

Chodzi o to aby żyć w PRAWDZIE i zadbać o bezpieczeństwo: swoje, bliskich i rodaków.

SOCHACZEW, NIEPOKOLANÓW  i Ojciec Maksymilian Maria Kolbe nasz święty

http://albatros.salon24.pl/699677,uprawniona-teza,3

3.03 14:41Kategoria: Katastrofa smoleńska Odsłon: 524 2 Komentuj

Uprawniona teza

Proces 16 w Moskwie !

Podstępnie zwabieni

Sowieci oczywiście obietnicy nie dotrzymali. 27-28 marca 1945 w Pruszkowie funkcjonariusze NKWD podstępnie aresztowali szesnastu przywódców Polski Podziemnej, po czym wywieźli ich specjalnym samolotem do Moskwy i osadzili w więzieniu na Łubiance.

- Pierwsi na rozmowy udali się Jankowski, Okulicki i Pużak - wspominał w reportażu Adam Bień. - Nie wrócili tego dnia. Cały dzień czekaliśmy na nich w konspiracyjnym lokalu przy ul. Hożej i mimo, że tego 27 marca otrzymaliśmy anonim, żebyśmy nie szli, że nas wszystkich zamkną, myśmy jednak zdecydowali się też pójść.

- Gdybyśmy się nie zgodzili, gdybyśmy nie poszli, to Rosja potraktowałaby to jako niechęć do pertraktacji - dodał.

Z Warszawy do Moskwy

Bohater reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej relacjonował szczegóły zatrzymania i wywiezienia do Moskwy.

- Z Pruszkowa pojechaliśmy do Włoch - mówił. - Przy telefonie siedział major NKWD, w tym momencie kiedyśmy weszli on skończył rozmowę i powiedział: "Proszę panów, właśnie rozmawiałem z Moskwą. Wasi koledzy, którzy wczoraj przyjechali do nas, w tej chwili wylądowali na lotnisku w Moskwie. Potraktowaliśmy to jako dobrą wiadomość, ale przyszedł wieczór, czekaliśmy, nic się nie działo i dopiero następnego dnia rano pojawił się jakiś generał i powiedział, że pojedziemy na lotnisko. Podwórze otoczone było przez żołnierzy z karabinami, czarne limuzyny czekały, wsiedliśmy i pojechaliśmy na Okęcie. Pamiętam, jak jeden z radzieckich oficerów zapytał nas: "A zabraliście w tę drogę garść ziemi ojczystej?"

Akt oskarżenia

Wszyscy trafili do słynnej moskiewskiej katowni, jaką było więzienie na Łubiance. "Okulicki Leopold, Jankowski Jan Stanisław, Bień Adam, Jasiukowicz Stanisław oskarżeni są o organizowanie i dowodzenie siłami podziemnymi na tyłach Armii Czerwonej, na ziemiach zachodniej Białorusi, Ukrainy, Litwy oraz w Polsce. Akt oskarżenia zarzuca im, że kierowali akcją terrorystyczną przeciwko oficerom i żołnierzom Armii Czerwonej. Akt oskarżenia obciąża ich winą za zabicie 594 i ranienie 219 żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej. Prócz tego Okulicki oskarżony jest o szpiegostwo i kierownictwo wywiadem na tyłach Armii Czerwonej" - brzmiał fragment oskarżenia.

Wyroki

Rosjanie ujawnili fakt aresztowania przywódców Polskiego Podziemia dopiero półtora miesiąca później. Proces rozpoczął się 18 czerwca 1945 i trwał zaledwie trzy dni. Wyrok ogłoszono 21 czerwca 1945. Wszyscy otrzymali kary pozbawienia wolności. Gen. Leopolda Okulickiego skazano na 10 lat, Jana Stanisława Jankowskiego na lat 8. Adam Bień usłyszał wyrok 5 lat. Trzech z aresztowanych nie wróciło do Polski, czwarty - Kazimierz Pużak, co prawda wrócił, ale zmarł w bierutowskim więzieniu.

Władze radzieckie w oficjalnym komunikacie podały, że gen. Okulicki zmarł w więzieniu na Łubiance 24 grudnia 1946 na zawał serca. Adam Bień opowiadał w audycji o tym ostatnim dniu życia dowódcy AK. Sam Bień powrócił do kraju w sierpniu 1949 roku.

Jak to było możliwe?

Procesem szesnastu zajęła się też w 2007 r. w audycji z cyklu "Tajna historia Polski" Olga Braniecka. - Jak to było możliwe, że wszyscy na świecie i w kraju byli odwróceni, kiedy szesnastu przywódców polskiego państwa podziemnego 27 i 28 marca 1945 przyjęło zaproszenie gen. Iwanowa, nieznanego nikomu, który potem okazał się szefem NKWD, osławionym gen. Sierowem. Pojechali do Pruszkowa i stamtąd zostali wyekspediowani do Moskwy – pytała swego gościa dr Andrzeja Chmielarza z Wojskowego Biura Badań Historycznych.

- Przywódcy Polski Podziemnej kierowali się zasadą, że podpisanych traktatów się dotrzymuje - powiedział historyk. - Zobowiązania sojusznicze traktowane były niesłychanie poważnie. Zderzenie z sowiecką "real politik", która depcze absolutnie wszystkie przyjęte i uznane w świecie wartości była dla tych ludzi ogromnym szokiem.
Na tę grę nabrali się nie tylko oni; inni wielcy tego świata również.

Jeśli interesujesz się najnowszą historią Polski, zajrzyj na "moje.polskieradio.pl">>> 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie