jerraz21 jerraz21
1246
BLOG

Free Energy Contest-Round II-Wieczny Wentylator

jerraz21 jerraz21 Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 64

 W pierwszej rundzie Waldemar podał przykład Perpetum Mobile w którym występuje magnes jako element składowy konstrukcji:

http://www.youtube.com/watch?v=RkLfpXpO5sQ

 

 

 

 Autor patentu ,autor filmiku oraz  większość obserwatorów,komentatorów skłania sę ku twierdzeniu ,że patent działa bo obręcz się obraca  z powodu "niezbalansowania grawitacyjnego"... Pod poprzednią notką pojawił się przesłynny Robakks z Nowej Huty i zaprezentował swoje stanowisko "naukowe",które potem zaczął rozwijać na swoim blogu:

W tym konkretnym patencie z 1823 (Perpetual Whell Patented in 1823) zaprezentowanym na filmiku przez użytkownika veproject1 magnes służy właśnie do tego, by kulce nadawać OBROTY, a te obroty poprzez tarcie z łożem przenoszą napęd na to łoże, dokładnie tak samo jak kulka w garnku z z filmiku:

Tutaj garnek zapewne wyprodukowany w nowohuckiej hucie pływajacy w wannie też chyba nowohuckiej a w nim tocząca się kulka ale chyba ze Stalowej Woli-mój opis filmiku

Edward Robak* z Nowej Huty   ۞  Technik Elektronik :)
ROBAKKS7.11 06:21

Ja od początku twierdzę:ten patent nie ma prawa działać!

Przywoływałem na to argumenty fizyczne-czyli wzięte z elementarnej fizyki.

Teraz czas na rozstrzygające argumenty techniczne-czyli konstrukcyjne,inżynierskie...

 Popatrzmy na zatrzymany kadr (0:08) z tego filmiku.Co widzimy? Konstrukcję podwójnej obręczy złączoną w całość dwiema drabinkowymi średnicami-osiowo osadzoną na dwóch pochyłych wspornikach,z możliwością wirowania na podobieństwo koła rowerowego. Przyjrzyjmy się uważnie. Całość sprawia wrażenie solidnej konstrukcji,prawdopodobnie metalowej-chyba aluminiowej. Wrażenie naprawdę solidnej i MASYWNEJ konstrukcji.. A co widzimy na dole tej obręczy? A no spoczywa tam w s-pokoju mała ,niepozorna kuleczka metalowa (stalowa?) o średnicy (na oko)  tak z 20 i kilka razy mniejszej niż średnica obręczy. I o  wadze zapewne też wielokrotnie  mniejszej od wagi konstrukcji obręczy-być może kilkudziesięcio razy mniejszej-trudno powiedziec bo nie znamy parametrów. "Na oko"  widać,że skumulowanego metalu w kulce jest mało a w obręczy dużo...

I ta to niepozorna kuleczka ROZPĘDZA I NAPĘDZA  wespół-zespół z magnesem CAŁĄ  tą obręcz do takiej prędkości obrotowej jaką to możemy zobaczyc na filmiku,szczególnie w drugiej jego połowie,tak od momentu 1:40. Zaczynają się rozmazywać drabinkowane średnice konstrukcji. Przy jakiej prędkości obrotowej (ilość obrotów na sekundę) zachodzi takie zjawisko wizualne? Chyba w okolicach ilości klatek na sekundę rejestrowanych przez kamerę ,którą zrobiono ten filmik-ile to jest?

30 klatek na sek?!

To ROZPĘDZANIE I NAPĘDZANIE wespół-zespół MAGNES-KULKA  to stanowisko "naukowe" Robakksa odnośnie analizowanego urządzenia ,opatentowanego jako Perpetum Mobile.

Nie zapominajmy,że ów przesłynny Robakks (co to kiedys dokonał nawet samowskrzeszenia) jest technikiem -co prawda elektronikiem. Jednak to pochodzenie nomen-omen z Nowej Huty powinno go zobowiązywac do jako takiej dyscypliny technicznej przy pisaniu i prezentowaniu swoich "rewelacji naukowych". Jaskrawo widać brak tej samodyscypliny i wstrzęmięzliwosci w jego dywagacjach na temat analizowaneg, opatentowanego prawie 200 lat temu Perpetum Mobile.

Analizując czyli pogłębiając od strony technicznej stanowisko Robakksa:

-obrót obręczy to okło 20-30 obrotów kulki,która jest zagłebiona w tej obręczy ,więc jej rzeczywista ROBOCZA średnica jest mniejsza-czyli raczej bliżej 30

-kulka styka się z obręczą (podwójną) w dwóch "punktach" -nie sa to punkty "matematyczne"-ale ich rozmiary z pewnością są mikroskopijne -może mikronowe..

-poprzez te mikronowe "punkty styku" przenoszona jest "moc obrotowa" kulki na obręcz

-siłą odpowiedzialna za owe przenoszenie tej mocy jest siła tarcia..

Co wynika z powyższych ustaleń technicznych? Przede wszystkim wniosek inżyniersko-konstrukcyjny:

Kulka musi być wystarczająco mocno "zazębiona" w "punktach styku"- niczym małe kółeczko zębate-inaczej wpadnie w poślizg-będzie "boksowac". Jest zima ,tutaj nawet już śnieg leży i wczoraj się przekonałem jak mało efektywne jest "boksowanie" kół...Może i Robakks  niedługo się przekona?
Żeby mocno się "zazębić" ta kulka musi mocno przylegać do obręczy-być silnie dociśnięta. Z tego prostego powodu technicznego,że nie są to współpracujace koła zębate,tylko gładkie powierzchnie współpracujace prawie punktowo.

Zastanówmy się obecnie z jaką prędkością obrotowa opatentowanego urzadzenia  mamy doczynienia? Z analizy "kadrowej" filmiku (jego drugiej połowy) wynikałoby że coś około 30 obr/sek po wstępnym i samoistnym  rozpędzeniu.Niech będzie 10obr/sek -obrót obręczy-to daje conajmniej 200 obr/sek kulki napędowej. Na elektroda.pl znalazłem info ,że prędkość obrotowa silników w wiertarkach domowych to 200-300 obr/sek.Mamy analogie:kulka w tym opatentowanym (prawie 200 lat temu)  urządzeniu Perpetum Mobile pracuje niczym wirnik wiertarki.Napędzając wespół-zespół z magnesem obręcz musi mieć odpowiednią moc startową i moc pracy.Musi być tak zwarta z obręczą by tą moc przenieść- i to przy prędkości obrotowej własnej 200 obr/sek a może i więcej!

I ta mała kuleczka-wiertareczka (taka pieszczotliwa przenosnia) generuje tą moc i SKUTECZNOŚĆpoprzez prosty zabieg techniczny-umieszczenie w jej pobliżu magnesu o takiej sile oddziaływania jak pokazana na filmiku w chwili o której pisze Robakks:

a na tym filmiku w 37 sekundzie (0:37) widać, jak kulka "przykleja" się do magnesu wcześniej przyciągana tajemniczą siłą, bo czymś ten ruch musiał zostać wywołany.
Oczywiście główną przyczyną tego zjawiska było przybliżenie magnesu do kulki, a FAKT rozpędzania kulki skutkujący "przyklejeniem" kulki do magnesu nazwano: 'oddziaływaniem magnesu na kulkę
'.

---------------------------------------------------------

W tym momencie widać ,że zdolność oddziaływania tego magnesu to kilka cm a jego zwarcie z kulką jest takie ,że prezenter od niechcenia,bez trudu rozdziela go z "ukochaną"..

I taka to prosta technika,wdrożona idea inżynierska (kulka + magnes+obręcz) napędza urządzenie wielkości porządnego wentylatora pokojowego.

Mam propozycję Robakks.

Zbuduj  Wieczny Wentylator oparty na twym wkładzie "naukowym" w ten patent. Ja kupię od Ciebie ten Wieczny Wentylator za cenę 2x większą niż Twoje koszta "produkcyjne". A nawet 3x wiekszą-jeżeli designing nie będzie toporny.

jerraz21
O mnie jerraz21

Jestem tutaj-teraz

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie