Gdańsk, 01.06.2016. Robert Lewandowski (L) i Jeffrey Bruma (P)
Gdańsk, 01.06.2016. Robert Lewandowski (L) i Jeffrey Bruma (P) Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Polska przegrała z Holandią w towarzyskim meczu w Gdańsku

Redakcja Redakcja Sport Obserwuj notkę 25

Polska przegrała z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu piłkarskim w Gdańsku. Bramki dla Holandii w 33. minucie zdobyli Vincent Janssen oraz Georginio Wijnaldum w 76 minucie. W 60 minucie wyrównującego gola zdobywa Artur Jędrzejczyk po rzucie rożnym wykonywanym przez Arkadiusza Milika.

Mecz z Holandią był przedostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy we Francji. Odmłodzony holenderski zespół grał z werwą w ataku i agresją w obronie, o czym kilka razy boleśnie przekonał się Robert Lewandowski.

W drugiej połowie Adam Nawałka wprowadził dwie korekty w składzie. Thiago Cionek wszedł za Łukasza Piszczka, Bartosz Kapustka za Jakuba Błaszczykowskiego. Dodatkowo w 66 minucie za Roberta Lewandowskiego na boisku pojawił się Karol Linetty.