Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz
4258
BLOG

Chodzi o elementarną przyzwoitość

Tomasz Sakiewicz Tomasz Sakiewicz Rozmaitości Obserwuj notkę 50

Dawno tak bardzo nie zgadzałem się z Łukaszem Warzechą. Wprawdzie w sprawie Smoleńska wiele podmiotów prowadzi grę polityczną, ale co to ma do rzeczy? Zginęło autentyczne przywództwo naszego narodu. Dla żywych wynikają z tego oczywiste obowiązki: uczcić zmarłych, zaopiekować się rodzinami i wyjaśnić przyczyny tragedii, a jeśli trzeba ukarać winnych. To podstawowe normy naszej cywilizacji. Nie ma znaczenia czy ktoś na tym zyska czy straci. Dobrze jeżeli na przyzwoitych zachowaniach można zyskać ale przyzwoicie trzeba się zachowywac nawet wtedy, kiedy się na tym traci. Żadne racje polityczne nie mogą nam przeszkodzić w realizacji naturalnych praw. Jeżeli ktoś myśli inaczej jest bolszewikiem. To właśnie bolszewicy postawili wyższość polityki nad prawami naturalnymi jako zasadę. Niestety tak samo wokół sprawy Smoleńska zachowują się przedstawiciele władzy. Opisałem ten spór kilka miesięcy temu w Rzeczpospolitej:

http://www.rp.pl/artykul/520334.html

Niestety dzisiaj jest o wiele gorzej. Władze Warszawy i rząd próbują rozbić obchody, stąd ten chaos informacyjny.

Razem z wieloma rodzinami ofiar zaproponowaliśmy obchody niezalezne od władz i tak zamierzamy właśnie spędzić te dni http://niezalezna.pl/5951-obchody-rocznicy-katastrofy-smolenskiej. Syreny o 8.41 były tego jednym z elementów.

Mam wrażenie, że PO samo sobie kręci bicz na własną głowę, albo pozwoli ludziom mieć sokojny dzień pamięci, albo będzie miało dzień gniewu. Niech jeszcze trochę nam pozabrania...

Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl www.GPCodziennie.pl  www.TelewizjaRepublika.pl ur.31.12.1967. W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości